Kemin biotuotetehdasprojektiin valitut kumppanit

Julkaisemme tällä sivulla tiedot Kemin biotuotetehdasprojektiin valituista kumppaneista.

Metsä Fibre on valinnut Kemin biotuotetehdasprojektiin neljä päätoteutuskumppania:
Tehtaan päälaitteista ja automaatiosta on tehty sopimus Valmetin kanssa ja sähköjärjestelmästä ABB:n kanssa. Sopimus AFRYn kanssa käsittää projektinhallinta- ja toteutussuunnittelupalveluja ja Fimpecin kanssa tehtaan rakennuttamisen.

Mikäli sinulla on muuta kysyttävää biotuotetehdasprojektista, ota yhteyttä biotuotetehdas@metsagroup.com.

ABB

AFRY

Alfa Laval

Andritz

A-perustus

APL Production

APL Production AS

Aquaflow

Aquator

Are

Armatec

ASES Installaatiot

Askalon

Atlas Copco

Aubox

Avalon

Avesco CAT

Axflow

Bark

Bellmer

Best- Hall

Bollfilter

Butting

Chiller

Compass Group

Compentek

Cowi AB

Cramo

dentsu

Destia

Detector

Diamond Power

Dieta

Dominion

Dominion Deutschland GmbH

Donaldson

Doosan Skoda Power

DSV

Duro Dakovic Montaza

Econia

Eltel Networks

Endress + Hauser

Envineer

ERCO

Estanc

Etra

Etteplan

Fenra

Fimpec

Fincoil LU-VE

Finest-Hall

Fineweld

Fingrid

Finhaka

Finkova

Fläkt Group

Flatlight Creative House

Flootech

Forcit Consulting

Forenom

Forssa Engineering

GardnerDenver

Gebwell

Geobotnia

Grano

Greens

Greens Power LTD

Havator

HP Valves

Hutni

HV-Maanrakennus

HyXo Oy

Inhouse Tech Göteborg

Insteam

ISS

IVAB

I-Valo

IWAKI

Japrotek

JLX

Johnsson Control

Jousteel

JTK POWER

Kalotti-Automaatio

Kantojärven Metalli

Katera Steel Oy

Katman

Kelvion

Kenve

Kesko

K-Industries

Kiwa Inspecta

KK-Palokonsultti

Koja

Kone

Konecranes

Kontram

Kreate

KSB

KSBR

KSPT

Kymsol

Lassila & Tikanoja

Lambertsson

Lapin Teollisuusrakennus

Lapp Automaatio

Lechler

Lehto Tilat

Linde

Luja

Maarakennus Alamäki

Mitta

Nakkila

NCE

Neles

Nirafon

Nobe Rakennus

Nordec

Nordpile

OR Welding

Oulun Energia

Parma

Pept

Pimab

Polar Automaatio

Promont

Proxion

Purkupiha

Ramboll

Ramirent

Raumaster

Rejlers

RTA-Yhtiöt

Saalasti

Sahala

Securitas

SIDC

Skarta Group

Sondex Tapiro

SST Team

Sulzer

Sundström

Sweco

Takamäki

Tamtron

Tarrakopla

Tecaflow

Teknotherm

Terästorni

Timitec

Uki Arkkitehdit

Vahterus

Valmet

Veljekset Toivanen

Vilppulan Kivijaloste

Virtor

Windhoff

WSP


Sivu päivitetty 3.12.2021